KONST / Litografier / Färglitografier 10234531
*
nr 1023 4531
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 34x42 ca
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 18:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 20:56:14
1
300 kr
7/3 01:48:57
2
200 kr
7/3 01:48:57
1
250 kr (Budbetjänt)
7/3 01:49:15
2
300 kr
7/3 01:49:15
1
300 kr (Budbetjänt)
7/3 01:49:23
2
350 kr
7/3 08:08:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1023 4531
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), motivet: 34x42 ca
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 20:56:14 | 1 | 300 kr |
| 7/3 01:48:57 | 2 | 200 kr |
| 7/3 01:48:57 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 7/3 01:49:15 | 2 | 300 kr |
| 7/3 01:49:15 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 7/3 01:49:23 | 2 | 350 kr |
| 7/3 08:08:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



